Пам’ятка про соціальні норми споживання природного газу

Дата: 02.11.2017 08:43

Пам’ятка

про соціальні норми споживання природного газу,

які застосовуються для розрахунку розмірів житлових субсидій та пільг

Соціальні норми, у межах яких надаються субсидії та пільги з оплати житлово-комунальних послуг, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2017 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

З поточного року змінені соціальні нормативи споживання природного газу на опалення, приготування їжі та підігрів води, а саме:

у разі використання природного газу для індивідуального опалення -  5,0 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі (в межах соціальної норми житла) на місяць в опалювальний період (коригуючий коефіцієнт для 1-2 поверхових будинків – 1,073, для будинків на 3 і більше поверхів – 0,783);

• на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу;
  • на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу;
  • на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу.

Звертаємо увагу, що визначення соціальних норм споживання комунальних послуг належить до компетенції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Таким чином,  оскільки нарахування плати за користування житлово-комунальними послугами здійснюється організаціями-надавачами відповідних послуг, - за роз’ясненнями щодо застосування соціальних норм слід звертатися до вказаних організацій.

Виконавчий комітет Недогарківської сільської ради