Недогарківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Піщанської громади

Без минулого немає сучасного

Дата: 26.09.2018 14:31
Кількість переглядів: 893

Зовсім мало залишилось поряд з нами тих, хто пам’ятає моторошні подробиці подій осені 1943 року. Їх спогади – на вагу золота, особливо для підростаючого покоління, адже саме у вересні, 75 років тому звільнили від нацистів наше рідне село. Саме цій події була приурочена пізнавальна історична година «В небі кружляли лелеки, а земля – в димовищі війни», що пройшла 25 вересня в приміщенні сільської бібліотеки-філії.

 З непідробною цікавістю та захопленням слухали семикласники спогади односельців Т.І.Черниша, М.І. Білоус та В.О.Пивовар про той незабутній період в історії нашого краю. Особливо вразила дітей розповідь Марії Іванівни Білоус про те, як перед відступом німці запалили село, як маленькою дівчинкою разом зі своїми братами та сестрами вони 2 тижні спали на печі під відкритим небом – на залишках обгорілої хати, а потім ще рік в недобудованій хаті тітки, поки не збудували собі землянку. З подивом слухали школярі як таким самим підлітком як вони Черниш Терентій Іванович вантажив вагони для фронту, виловлював в плавнях коней та корів, які залишились без нагляду після відступу німців.

 Створений до дня визволення села фотостенд «Герої Великої війни» надихнув на розповідь Кошулька Владислава, який розповів про свого героїчного прадідуся-танкіста Фруля Данила Федоровича. Шкільний бібліотекар Левченко Валентина Григорівна розповіла про зустрічі та спогади ветеранів тих далеких героїчних днів, пам`яті яких було присвячено фотовиставку «Односельці, що повернулись живими з фронтів II світової війни». З її розповіді підлітки дізнались про непересічну долю жінки-розвідниці Дементій М.К., про старшого інструктора гірської лижної підготовки окремої стрілкової бригади в Ірані, а потім викладача військової підготовки в Недогарківській школі Зозулю Ю.Д., про «Пластунів Кубані» та відважного артилериста Романенка М.Д., про гвардії капітана Шахмана Б.Г. і про всіх інших, хто почав славний бойовий шлях з Кременчуччини, а закінчив його, визволяючи країни Європи.

 Мороз Любов нагадала присутнім, що наша молодь мужність та відвагу дідів та прадідів з честю несе через покоління. Зараз в зоні АТО пліч-о-пліч з земляками служить колишній учень нашої школи Дмитро Сухорук, як колись захищав нашу землю його прадід Сухорук Г.Т. І таких прикладів безліч. Вражені розповідями, діти схилили свої голови, коли вчитель історії місцевої школи Войтенко Віталіна оголосила хвилину мовчання як данину вдячності нинішнього покоління за подарований ціною здоров`я і життя славних односельців мир та свободу.

 Відомий філософ доби Відродження сказав: «Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе». Дуже важливо, щоб наші діти знали історію свого села, своєї родини, гордились та передавали цю пам'ять прийдешнім поколінням. Тільки пам’ятаючи минуле, ми будемо варті майбутнього.

         Завідувач сільською бібліотекою-філією Мороз Л.І.



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь