Недогарківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Піщанської громади

Свято цілющої води

Дата: 22.01.2019 09:51
Кількість переглядів: 550

Третім і завершальним акордом різдвяно-новорічних святкувань є Йордан, або Водохреща, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. Люди вірять, що у цей день вода очищає та стає цілющою, тому усі бажаючі занурюються в ополонку, щоб бути здоровими цілий рік.

Із цим святом пов'язують хрещення в річці Йордан Ісуса Христа святим Іоанном Хрестителем. Згідно з Біблією, під час хрещення на Ісуса з неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух і пролунав голос Божий, тому свято і називається Богоявленням.

Слово «хрещу» з грецької означає «занурюю у воду». Вода в Старому Завіті символізує початок життя, запліднення животворящого Духа. З давніх часів відомо про чудесні властивості води, набраної в день Водохреща. 
 Після освячення води в Недогарківській церкві свято не закінчилось. Учасники клубу за інтересами «А пісня – то душа…» зібрались в приміщенні місцевої бібліотеки, щоб провести разом кінець циклу Новорічних свят. Традицією для клубу стало вшанування іменинників. Цього разу вітали учасницю клубу Коваленко Марію, яка разом з своїм чоловіком Анатолієм, Заніздрою Валентиною та завідуючою бібліотекою Мороз Любов`ю готували концертну програму. Згадали народні приказки та прислів’я про зиму, традиції та прикмети Водохреща, повеселились під час проведення конкурсів, ну, і ,звичайно, як водиться на свята, поспівали давніх українських пісень під музичний супровід баяну. З задоволенням учасники клубу подивились веселу інтермедію «Різдвяні свята» у виконанні Левченко Валентини та Мороз Любові, а потім і самі стали сценаристами та акторами у музичному кліпі «У лісі народилась ялинка». Тимошенко Валентина, яка теж відсвяткувала свій день народження у січні, розповіла,  що колись вірили, що після освячення води вся нечиста сила вистрибує з неї та мерзне на берегах, аж поки жінки не забруднять воду пранням.А ще процес водосвяття супроводжувався, як правило, пострілами з рушниць та підкиданням голубів, які символізували появу "Божого духа". Все відбувалося в урочистій атмосфері. Люди раділи, вітали одне одного зі святом.

  Покутній Микола додав, що насамкінець свята  парубочі гурти билися навкулачки, щоб визначити, кому дістанеться "орден" – "йорданський хрест" з криги.

Напередодні 100-річчя соборності України згадали про наших хлопців, що воюють на Сході, знову втілюючи в життя вікопомну мрію українців про єдність.

 Як не прикро, з кожним роком число дітлахів, що колядують та щедрують помітно зменшується. Не хотілося, щоб українські традиції забувалися, тому хочеться висловити велику подяку учасникам клубу «А пісня – то душа» за збереження та примноження традицій святкування Нового року.

 Свято хрещення було з’єднане з покаянням і служило очищенням гріхів. Господь не мав гріха, але Хрестився у воді, щоб подати приклад людям. В цей день ми повинні робити добро. Можна зібрати вдома якісь речі, може іграшки, і відвезти в дитячий будинок. Купити продукти чи ліки для самотніх літніх людей. Роздати милостиню жебракам. Попросити пробачення, якщо когось образили.

Нехай свято Хрещення Господня наповнить наші серця радістю і добротою. А ми в свою чергу подаруємо радість тим, хто навколо нас.

 Завідувач бібліотекою Мороз Любов



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь