A A A K K K
для людей із порушенням зору
Недогарківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Піщанської громади

Історична довідка

Рішенням тридцятої позачергової сесії шостого скликання Полтавської обласної ради  від 13 серпня 2015 року «Про утворення Недогарківської об’єднаної сільської територіальної громади, Кременчуцького району Полтавської області та призначення перших місцевих виборів депутатів Недогарківської сільської ради та Недогарківського сільського голови» утворено Недогарківську об’єднану сільську територіальну громаду з центром у селі Недогарки Кременчуцького району Полтавської області шляхом об’єднання територіальних громад сіл: Недогарки, Рокитне-Донівка, Панівка і Пащенівка Недогарківської сільської ради та села Максимівка Максимівської сільської ради

Географічне положення: село Недогарки знаходиться біля греблі Кременчуцького водосховища на лівому березі річки Дніпро, вище за течією на відстані в 3 км розташоване село Максимівка. До села Недогарки прилягає невеликий лісовий масив (сосновий ліс), та проходить залізнична  дорога, станція Платформа 27 км.

На території України існує 2 населених пункти з назвою Недогарки.

 Історія:  - перша згадка про село була у 1729 році, перша назва була  хутір Недогарки Власівській сотні Миргородського полку.

Археологічні дослідження свідчать про те, що  територія на якій розташоване село Недогарки  була заселена кілька тисяч років тому. Поблизу села археологами виявлено  три поселення часів неоліту (IV  тисячоліття до н.е.), 6 поселень періоду бронзи (ІІ-І тисячоліття до н.е.) та 2  ранньослов’янські поселення черняхівської  культури (ІІ – IV століття н.е.) на яких життя продовжувалося і в період Київської Русі (Х – ХІІІ століття).

         Деякі дореволюційні історики вважали, що Недогарки виникли на місці древнього поселення Пиви, яке згадується в документах ще у XV – XVI століттях, але інші вважали, що  село було на самій горі Пивисі. В ті часи воно належало руським боярам Пивам, думський боярин Роман Михайлович Пива був відомий ще у ХVI столітті. Є припущення того, що  після знищення татарами села Пиви уціліла частина жителів поселилась в районі сучасних Недогарок.

         Село Недогарки не один раз страждало від різних ворогів, було зруйноване в часи навали  орд монголо-татарського хана Батия, потім ординцями на чолі з  ханом Термір – Кутлуєм (Темерланом) та його  воєначальником  Єдигеєм у 1339 році, а в  XVI – XVIІ столітті від кримських татар та  під час гетьманських міжусобиць у 60 – 70 роках XVII століття.

         Документально  Недогарки  засвідчені у XVII столітті.

Поблизу села, в шелюгах, з глибокої давнини існувало урочище  Татарщина, де за переказами, що надійшли до нас з минулих століть, в сиву давнину відбулася велика битва  там і до цього часу знаходять  рештки старовинної зброї.

Недалеко від села Недогарки розташовується давнє село Максимівка.  Походження його назви науково не підтверджене. Але існує легенда, що назва села походить від першого поселенця на ім’я Максим. 

          С.Максимівка розміщене на Придніпровській низовині, в основі якої лежить кристалічна Російська платформа. На півдні, біля Кременчуцького водосховища, вона круто обривається, а на півночі вона тягнеться широко в долину. На заході повільно піднімається гора Пивиха .

         На території Максимівки було знайдено три поселення доби бронзи (2-1тис. до н.е.), два поселення черняхівської культури, слов’янське поселення;  розкопано чотири кочівницьких поховання.

         Перша згадка про село Максимівку відноситься до середини ХІV століття (1345-1377 рр.). В цей час територія Градизька в тому числі Максимівки, неодноразово піддавалась набігам половців і татар.

Таким чином, керуючись уривчастими спогадами в джерелах село Максимівка найпізніше починає свою історію з 1515 року. Цю дату і до сьогодні вважають датою заснування села, але  факт його існування в джерелах стимулює до пошуку нових даних.

 

          

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь