БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ З ВОГНЕМ!

Будьте обережні з вогнем!

При загорянні електропобутових приладів та пристроїв:

• Негайно вимкніть апарат, Якщо доступ до електророзетки не можливий, вимкніть джерело електроживлення. Викличте пожежну охорону.
  • Якщо після знеструмлення електропобутових приладів чи пристрою горіння не припинилося, залийте водою, при цьому слід стояти обіч апарата.
  • Негайно виведіть із приміщення людей, котрі не беруть участь у гасінні пожежі, насамперед дітей і осіб похилого віку.
  • Після ліквідації загоряння провітріть кімнату.

У під’їзді запахло димом:

• Негайно викличте пожежну охорону, повідомте сусідів і разом з ними вийдіть на сходову клітку, взявши з собою відро з водою, цупку тканину, вогнегасник.
  • Якщо є змога, визначте, де горить і що горить, увімкніть систему димовидалення, щільно позакривайте двері до квартир.
  • Разом з сусідами спробуйте локалізувати осередок пожежі та погасити його, намагаючись гасити не вогонь, а речі, які горять. Використовуйте для цього будь які підручні засоби, що є в будинку, не забуваючи про безпеку людей. Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників не можливо, сповістіть мешканців будинку і, не створюючи паніки, виведіть дітей і старих на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами. Під час переходів через задимленні ділянки затримуйте дихання.
  • Почувши крики про допомогу, виламайте двері квартири. Перш ніж увійти в приміщення, накрийтеся з головою мокрим покривалом або якоюсь тканиною, дихайте через вологу хустку; просувайтесь поповзом або пригнувшись, орієнтуйтесь на голос чи плач.

Правила поведінки у лісі:

• не залишайте вогнище без нагляду;
  • місце розпалювання вогню обкладіть камінцями чи обсипте землею (піском);
  • коли залишаєте місце відпочинку, обов'язково заливайте вогнище водою чи засипайте піском;
  • розпалюйте вогнище, по можливості, на місці попереднього.

Якщо  опинилися в осередку пожежі:

• не панікуйте та не приймайте поспішних , необдуманих рішень;
  • не тікайте від полум'я, що швидко наближається, у протилежний бік, закривши голову і обличчя одягом - йдіть проти вітру;
  • гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;
  • будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;
  • особливо будьте обережні у місцях торф'яних пожеж, адже горіння торфу на поверхні не видно. Враховуйте. що там можуть створюватися глибокі вирви, тому рухайтеся, по можливості перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;
  • після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.