УВАГА! ГАЗ!

Пам'ятайте! Порушення правил експлуатації газових приладів та поганий догляд за ними є причиною вибухів, пожеж та смертельних отруєнь.

На що звертати увагу при користуванні газовими приладами:

1. при появі запаху газу негайно перекрийте крани пальників газової апаратури на газопроводах перед нею, відкрийте кватирки (вікна, фрамуги тощо), не запалюйте вогонь, не вмикайте і не вимикайте електроприлади, не користуйтеся електродзвониками, викличте аварійну службу "104". Перед користуванням газовими приладами неодмінно провентилюйте приміщення.
  2. При відсутності або слабкій тязі у димоході не користуйтеся газовими приладами - це смертельно небезпечно.
  3. Вмикайте в роботу газові припади тільки після того, якщо ви впевнені, що всі крани на приладах і перед ними закриті.
  4. Не відкривайте кран на газовому приладі, не маючи у руках запаленого сірника, заздалегідь піднесеного до пальника приладу.

Забороняється:

• залишати без нагляду працюючі газові прилади;
  • самовільно проводити газифікацію квартир, будинків тощо;
  • перестановка, заміна, відключення старих і підключення нових газових приладів, ремонт газового обладнання і газопроводів;
  • допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, не контролюючих свої дії і тих, хто не пройшов інструктаж па підприємстві газового господарства;
  • використовувати для сну і відпочинку кухні та інші приміщення, де встановлені газові прилади;
  • обігрівати приміщення та сушити білизну над газовими плитами.
  • по закінченні користування газом, закрийте крани на газових приладах і перед ними. не залишайте працю­ючих пальників. при всіх пошкодженнях газового обладнання дзвоніть в управління експлуатації газового гос­подарства району чи міста.
  • не дозволяйте ремонтувати газові прилади стороннім особам.
  • Додержуйтесь правил користування газовими шахтами і газовою водонагрівною колонкою!

Для включення необхідно:

1. відкрити крани на газопроводі перед лічильником і плитою;
  2. піднести відкритий вогонь до пальника і відкрити кран на плиті;
  3. горіння вважається нормальним (якісним), якщо полум'я пальника стійке і голубе;
  4. користування одночасно верхніми пальниками і духовою шафою не рекомендується.
  5. після закінчення користування плитою:
  6. закрийте крани пальників, а потім кран на газопроводі перед плитою.

При включені газової колонки необхідно:

1. перевірити наявність тяги у димоході;
  2. затулити заслінку для чистки димоходу, розташовану в нижній частині димоходу;
  3. відкрити кран на газопроводі і вентиль на водопроводі перед газовою колонкою;
  4. запалити запальник. полум'я запальника повинно горіти над пальником колонки;
  5. повільно відкрити газовий кран, знаходячись з боку газової колонки. газ повинен загорітись на пальнику;
  6. відрегулювати температуру води за допомогою газового крану на колонці;
  7. після цього обов'язково перевірити наявність тяги у димоході.

Для припинення нагрівання води закрити вентиль виходу гарячої води - пальник повинен погаснути, запальник продовжує горіти.

Для відновлення нагрівання води відкрити вентиль виходу гарячої води - пальник автоматично вмикається.

Забороняється безперервна робота газової колонки більше 30-40 хвилин.

Для вимкнення газової колонки необхідно:

• закрити кран газової колонки;
  • закрити кран запальника;
  • закрити кран на газопроводі перед газовою колонкою.
  • Після повного звільнення (витоку) газової колонки від води закрити водяний вентиль на водопроводі перед газовою колонкою.