До Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій

Дата: 25.11.2016 13:32

«… повернення до потреби пам’яті, до потреби знання свого минулого, але насамперед – до милосердя, до християнського виміру відчуття людини. Це має бути щоденною пам’яттю – так, як кожна людина має потребу час від часу іти на могилу своїх рідних, згадати їх»
Оксана Пахльовська

Голодомор 1932-1933 років - безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу.

Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував як зброю масового знищення населення.
За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина них - діти.

Голодомор в Україні спричинив глибокі наслідки. І саме тому ми повинні повною мірою врахувати всі ці наслідки і добитися істини та правди, а також виявити його причини.
«Машина радянського керівництва» спалила не лише життя мільйонів українських людей, але знищила і ненароджених ними.

Українські люди, які не знали слова геноцид, стали його жертвами, "власною страшною долею шлють нам пересторогу крізь плин віків".

Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об'єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Всебічні, правдиві знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому. Головне - не допустити цього у теперішньому суспільстві. Це стане найбільшим вшануванням пам'яті жертв страшної трагедії.

Щорічно четверту суботу листопада у країні проголошено Днем пам’яті про жертви цієї трагедії.

На виконання листа Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації «Щодо організації та проведення заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів» від 17.11.2016 року, листа відділу освіти, культури, спорту та туризму виконавчого комітету Недогарківської сільської ради  Максимівський НВК та Недогарківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів провели ряд заходів до вшанування памяті жертв голодоморів:

Літературна композиція «Пам’ятаємо…», присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодомору в 1932-1933 рр. в Україні.

Уроки історії «Голодомор 1932-1933рр.Геноцид українського народу»

Акція «Незабудьки» для учнів 1-4 класів (панно пам’яті про голодомор)

Покладання квітів до пам’ятного знака жертвам голодомору. Хресна хода учнів 9-11 класів.

Виставка літератури у шкільній бібліотеці на тему:

«Виставка - пошук «Страшних слідів ще й досі слід не стер»

Тематична книжкова виставка «Народу гілочка тернова»,

продемонстровано документальний фільм «Голодомор – трагедія  українського народу»;

виставка фотоматеріалів на тему  «Біль мого народу».