ЖИТТЯ БЕЗ СМІТТЯ

Дата: 10.04.2018 15:59

05 квітня 2018 року в Максимівському  НВК відбувся конкурс проектів екологічного спрямування  «Життя без сміття» серед учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Недогарківської сільської ради за ініціативи члена виконавчого комітету Недогарківської сільської ради, мешканця села Максимівка Горюнова Анатолія Семеновича. Метою конкурсу було залучення  старшокласників до вирішення  проблеми збереження  навколишнього середовища та розв’язання  конкретної соціальної проблеми місцевої громади.

На конкурс представлено 14 проектів, у захисті робіт взяло участь 11 школярів. учасники конкурсу показали на високому рівні вміння вести науковий діалог, наводити аргументи, робити висновки. Творчо підійшли до виконання дослідження  Мироненко Яна, учениця 9 класу Максимівського НВК, Бондаренко Владислав, учень 10 класу Недогарківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Гончаренко Альбіна, учениця 10 класу Максимівського НВК.

Проекти Довгань Вікторії «Непотрібний картон чи фоторамка», Івасюк Альони «Сірникове чудо»,  Корольової Любові «Газета – не сміття», Гарькавої Ксенії «Вторинне використання пластикових пляшок», Гончаренко Альбіни «Сміття ускладнює життя»  були спрямовані на розподіл сміття та мали практичне використання.

Слід відзначити оригінальність  дослідження «Екологічні та етичні аспекти головного   атрибуту новорічного свята -Ялинки» Мулявки Віти та новизну робіт Шевченко Єлизавети «Кухня з нульовими відходами», Білик Ольги «Посадковий матеріал для клумб із зів’ялого букету».

За рішенням журі  переможцем Конкурсу стала учениця  Максимівського НВК Мироненко Яна з проектом «Очистимо планету від сміття», призерами Конкурсу є: друге місце – Бондаренко Владислав, учень Недогарківської ЗОШ І-ІІІ ступенів з роботою «Вторинна переробка пластику як фактор покращення екологічної ситуації», третє місце – Гончаренко Альбіна, учениця Максимівського НВК  з проектом «Шопінг без сміття». Переможці та призери отримали  грошові винагороди: І м- 1000 грн., ІІ м -600 грн., ІІІ м – 300 грн.

Людмила Крівченко, начальник відділу освіти, культури, спорту та туризму