ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СУБСИДІЇ (зміни, нововведення)
Інформаційний лист одержувачу субсидії
Відповідно до Порядку надання субсидій передбачено обов’язок одержувача субсидії інформувати в 30 денний термін управління соцзахисту населення про:
- наявність у осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, членів сім’ї (чоловіка/дружини, неповнолітніх дітей), які зареєстровані (фактично поживають) за іншою адресою;
- перебування у володінні сім’ї транспортного засобу, з дати випуску якого не минуло 5 років;
- здіснення купівлі, набуття права власності у інший визначений законодавством спосіб (отримання в дар, спадщину тощо), оплати послуг на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).
Громадянин несе відповідальність за не повідомлення про обставини, що впливають на право отримання субсидії та її розмір.
При виявленні відповідного факту надання субсидії припиняється, сума субсидії повертається.
Звертаємо увагу, що з 1 травня 2018 року сім’ї, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу.
З 1 травня 2018 року відповідно до п.6 Положення про порядок призначення житлових субсидій субсидія не призначається якщо у складі домогосподарства (або у складі сім’ї члена домогосподарства) є особи, що досягли 18 років (крім осіб, що навчаються за денною формою, або зареєстровані в центрі зайнятості, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості або отримували пенсію чи окремі види державної допомоги, допомогу по безробіттю), але в період, за який враховується дохід:
- не мали доходу;
- або їх дохід був менше мінімальної заробітної плати;
- та/або ними не сплачено мінімальний єдиний страховий внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у вказаний період сумарно протягом трьох місяців.
За наявності вказаних умов субсидія може бути призначена як виняток за рішенням комісії, якщо такі особи протягом періоду, за який враховуються доходи, не перебували за кордоном більше 60 днів.
Важливо! Для осіб, які проживають в обласних центрах, містах обласного значення, питання про призначення субсидії може бути винесено на розгляд комісії лише у разі, якщо такі особи:
- перебувають у складних життєвих обставинах, у зв’язку з тривалою хворобою, що підтверджується висновком (довідкою) лікарсько-консультативної комісії;
- на момент призначення субсидії сплачують мінімальний єдиний страховий внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом двох місяців підряд перед зверненням за субсидією.
Для розгляду питання призначення субсидії за рішенням комісії до управління соцзахисту подається нова заява та декларація.
Про що необхідно інформувати управління соціального захисту населення
З 1 травня 2018 року відповідно до Порядку призначення житлових субсидій передбачено обов’язок одержувача субсидії інформувати в 30 денний термін управління соцзахисту населення про:
- наявність у осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, членів сім’ї (чоловіка/дружини, неповнолітніх дітей), які зареєстровані (фактично поживають) за іншою адресою;
- перебування у володінні сім’ї (в тому числі членів сім’ї, які зареєстровані за іншою адресою) транспортного засобу, з дати випуску якого не минуло 5 років (крім мопеда та автомобілів, отриманих через управління соцзахисту);
- здіснення купівлі, набуття права власності у інший визначений законодавством спосіб (отримання в дар, спадщину тощо), оплати послуг на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення);
- зміни складу зареєстрованих членів домогосподарства та зміни у складі їх сім’ї;
- зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг та умов їх надання;
- зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком, зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання.
У разі наявності у осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, членів сім’ї (чоловіка/дружини, неповнолітніх дітей), які зареєстровані (фактично поживають) за іншою адресою або у разі зміни складу зареєстрованих осіб чи зміни у складі їх сім’ї – подаються нові заява та декларація.
Громадянин несе відповідальність за не повідомлення про обставини, що впливають на право отримання субсидії та її розмір.
При виявленні відповідного факту надання субсидії припиняється, сума субсидії повертається.