Недогарківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Піщанської громади

Бережіть ліс від пожежі!

Дата: 10.07.2018 12:43
Кількість переглядів: 924

Немає кращого за ліс місця для відпочинку з його красою та величчю. Але громадяни часто не усвідомлюють значення лісів для здоров’я. Щорічно спостерігається різке збільшення кількості лісових пожеж у період свят і вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на пікніки. Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для лісників.

Щорічно в Україні лісові пожежі знищують майже 5 тисяч гектарів лісів. За статистикою майже усі пожежі стаються через людську недбалість.

Причинами виникнення пожеж у лісі, у більшості випадків, є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: не загашені під час пікніків багаття, кинуті в підсохлу траву не загашені недопалки, а також дитячі витівки з вогнем.

Пожежа здатна перетворити мальовничі місця відпочинку в горільники з обвугленими стовбурами. Те, що створювалося природою протягом багатьох років, може миттєво загинути від вогню.

Прикро відзначати, що причиною масового знищення зеленого фонду є злочинна недбалість та легковажність людей, які приходять до лісу відпочивати. Лісові пожежі приводять до матеріальних, екологічних збитків, знищення навколишнього середовища.

За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.

    Пожежі в лісах є складними, які займають багато часу для їх гасіння. Внаслідок чого, при залученні підрозділів пожежно-рятувальної служби до їх ліквідації, зменшується рівень пожежного захисту житлових масивів та інших об’єктів, які розміщені в районі, загроза виникнення пожеж, які можуть неконтрольовано розповсюджуватись, ставлячи під загрозу людське життя.

Для того, щоб попередити пожежу в лісі, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки:

у пожежнонебезпечний сезон не запалюйте багаття у хвойних молодняках, на ділянках ушкодженого лісу, у місцях з підсохлою травою, а також під кронами дерев;

не кидайте незагашені цигарки та сірники, не дозволяйте дітям гратися з вогнем;

перед відходом з лісу багаття повинно бути ретельно засипане землею або залите водою до повного припинення тління;

не залишайте в лісі скляний посуд: під променями сонця звичайна пляшка може перетворитися на своєрідну лінзу і спричинити займання;

не засмічуйте ліс побутовими відходами, не влаштовуйте в них смітника.  

Пам’ятайте:

непогашені багаття, сірники, недопалки - головні вороги лісу!

Погано загашене вогнище протягом 3-5 днів приховує в собі небезпеку.

Будьте уважними та обережними з вогнем! Біди не буде, якщо кожен буде дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки.

Виконавчий комітет Недогарківської сільської ради



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь