Недогарківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Піщанської громади

Спалювання стерні може призвести до пожежі!!!

Дата: 13.09.2018 12:19
Кількість переглядів: 719

 Восени, після завершення збирання зернових культур, відмічені непоодинокі випадки спалювання стерні, що призводить до значного забруднення атмосферного повітря, погіршення якості земельних ресурсів та наносить велику шкоду довкіллю. Велика  кількість диму від випалювання стерні, сухої рослинності, опалого листя створює безпосередню загрозу для життя людини, сприяє появі підвищеної кількості запальних захворювань органів дихання і очей, захворювання серцево-судинної системи.
    Крім  того, дим негативно впливає на стан навколишнього природного середовища – знижує родючість ґрунтів, порушується  їх структура, зменшується протиерозійна  стійкість, забруднюється атмосферне повітря. З’являється пожежна загроза лісових пожеж та загоряння житлових будинків. 
    При спалюванні трави на присадибних  ділянках або стерні на фермерських  полях, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу, до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість лісових пожеж.

    Що  ж робити з сухою рослинністю та опалим листям? Одне із можливих рішень цього питання – компостні  ями, з яких можна отримувати органічне  добриво.
    Слід  нагадати, що згідно статті 39 Закону України “Про тваринний світ” та статті 27 Закону України “Про рослинний світ” випалювання сухої рослинності або її залишків допускається лише в разі господарської необхідності за відповідним дозволом територіальних органів спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів.

За  самовільне спалювання адміністративний кодекс України (ст. 77-1) передбачає штрафні санкції:  від 170 до 340 грн. - громадянам;  від 850 до 1190 грн. - посадовим особам. За особливо великі збитки передбачена і кримінальна відповідальність. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб від 1190 до 1700 гривень.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь