Недогарківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Піщанської громади

Козацькими стежинами Кременчуцького краю

Дата: 12.10.2018 10:53
Кількість переглядів: 734

Захоплюючу дитячу гру-подорож під такою назвою 11 жовтня спільно провели шкільна та сільська бібліотеки села Недогарки. Учні молодших класів, що завітали цього дня до бібліотеки, спочатку в своїй уяві перенеслись в укріплену фортецю на горі Пивиха, потім потрапили в Недогарківську козацьку сотню Власівського повіту, а частина разом з козаками Вільної Терешківки на волах відправилась в Одесу «чумакувати».

Учні 5 класу переглянули відеофільм про звичаї та традиції козацтва. З захопленням, особливо хлопці, розповідали все, що їм відомо про цих славних лицарів. Особливо зацікавили учнів розповідь завідувача сільською бібліотекою-філією Мороз Л.І. про джерела козацтва в Кременчуцькому районі: легенда про те, що село Омельник назвали в честь козака Омелька, що мешкав на цій території, історія про те, як цар Михайло Федорович подарував село Пришиб отаманові запорозьких козаків Сірку в XVII столітті, відомості про те, що сам Мазепа хотів закласти в Максимівці слободу та розповідь про назви хуторів Червоної Знам’янки, що пішли від прізвищ козаків, які перші там поселились. Левченко В.Г. розповіла дітям, що до ХІХ століття існувала в Максимівці Миколаївська церква, оточена ярами, на краю південної частини фортечного насипу якої можна було знайти залишки кам'яного фундаменту, на якому колись височіла козацька дозорна вежа. А навколо самої гори височіли древні могили-кургани: Бабичиха, Лядовицька, Гайдамачка, Близнюки. Потім учні з задоволенням прийняли участь у вікторині «Продовж прислів’я». Дізнавшись багато нового, діти залишали бібліотеку, несучи в душі частину гордого волелюбного козацького запалу.

Крім цього, до Дня захисника України та Дня козацтва в приміщенні Недогарківської сільської бібліотеки-філії було оформлено виставку книг «На захисті єдиної України». На ній були представлені як публікації істориків про «славне Військо Запорізьке низове», кошових отаманів та звичаї Запорізької Січі, так і новинки: книга Сергія Павленка «Оточення гетьмана Мазепи: соратники та прибічники», твір-дослідження Тараса Каляндрука «Загадки козацьких характерників», а також прозова розповідь Валерія Шевчука про козацьку державу та її ідею в системі суспільно-політичного мислення XVI-XVIII століття.

Всі бажаючі дізнатись більше про історію становлення та діяльності козацтва, про далеку епоху, коли козацька Україна поставала на європейському терені як могутня держава, можуть переглянути виставку в зручний для себе час.

День українського козацтва — це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. А оскільки це славне свято співпадає з Днем захисника Вітчизни, це ще і данина вдячності всім тим, хто і сьогодні охороняє наші кордони.

Завідувач Недогарківською бібліотекою-філією Мороз Любов



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь