Щодо надання пільг з урахуванням середньомісячного доходу сім’ї

Дата: 01.02.2019 08:43

Механізм реалізації права на отримання пільг залежно від середньомісячного сукупного доходу сім’ї визначає Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №389 (із змінами).

Згідно із пунктом 3 Порядку пільги надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (з січня 2019 року – 2690грн.)

У лютому місяці 2019 року після отримання коректних даних від Пенсійного фонду України про розмір пенсійних виплат управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації будуть відкореговані списки отримувачів пільг по доходам.

Перелік осіб, яким пільги з 01.07.2015 року надаються з урахуванням доходу сім’ї по категоріям:

- учасники війни,

- діти війни,
-  багатодітні сім’ї;
- вдови (вдівці) і батьки померлої особи з особливими трудовими заслугами перед Батьківщиною;
- дружини (чоловіки) померлих громадян з числа учасників  ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ІІІ категорії;
- особи, які мають  особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
- діти, яким встановлено інвалідність пов’язану з ЧАЕС;
пенсіонери, які раніше працювали медичними, фармацевтичними,  педагогічними працівниками, у закладах культури, бібліотеках і проживають  у сільській  місцевості і селищах міського типу;

- особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років, та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків, та члени їхніх сімей.