«Пам'ять єднає покоління»

Дата: 13.05.2019 14:51

Знов з памяті зринають дати,

уривки слів, події, імена.

Як добре, що ми можем пам’ятати,

що наша пам'ять все в собі трима.

8-9 травня у Максимівці пройшли  урочисті заходи до Дня пам'яті та примирення, а також 74-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

74 роки тому на нашому континенті замовкли постріли найкривавішої в історії людства війни. У ході цих подій загинули понад 700 солдатів радянської армії. Їх поховано в братській могилі на території Максимівки. Із фронту не повернулися 352 жителі села. Двоє максимівчан удостоєнні звання Героя Радянського Союзу: Михайло Пилипович Глушко (посмертно) та Яків Данилович Михайлик.

8 травня жителі села Максимівка прийшли до Будинку культури, на тематичний захід,    «Пам'ять єднає покоління». Згадали полеглих односельчан, хвилиною мовчання. Не забули і про події сьогодення, адже віддав своє життя за незалежну  Україну, в зоні АТО, наш земляк Крівченко Сергій Федорович.

У фойє Будинку культури було організовано фото-виставку з фото ветеранів, які повернулися з  Другої світової війни. Виставку робіт гуртка бісероплетіння «Ми пам’ятаємо» (кер. Н. Я. Жевнєрова), в сільській бібліотеці (зав. Л.І.Кравченко) протягом місяця всі бажаючі мали змогу переглянути книжкову виставку «Війна відгриміла, а п’амять жива»

9 травня, з самого ранку, всі прийшли до меморіалу «Вічно живим» на молебень за загиблими та мітинг- реквієм. Жителі села, учнівська молодь на чолі з керівництвом поклали квіти, згадали односельчан хвилиною мовчання.

Сьогодні ми згадуємо тих, хто ціною своїх життів зупинив нацизм та захистив майбутнє всього людства. Вічна пам'ять і слава полеглим!

Художній керівник Максимівського СБК З. Карпич