22 травня – Міжнародний день біорізноманіття

Дата: 27.05.2019 14:48

Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй y 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття. Відповідно до повідомлення Секретаріату Конвенції про біорізноманіття, темою цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття є «Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоров’я».

Головне завдання Міжнародного дня біологічного різноманіття — звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни. Біологічне різноманіття нашої планети продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися. Біорізноманіття підтримує добробут людей та сталий розвиток у всіх сферах діяльності, у тому числі в галузях економіки, таких як сільське та лісове господарство, рибальство, туризм та інших. Зупинивши втрати біорізноманіття, ми інвестуємо в людей, в їхнє життя та благополуччя.

Щороку міжнародна спільнота відзначає цей день низкою заходів – проведенням тематичних семінарів, конкурсів, виставок, зустрічей, просвітницьких та інформаційних кампаній.

Заклади освіти з метою вивчення флори і фауни проводять екскурсії до об’єктів природно-заповідного фонду, виховні години, конференції, конкурси з екології, виготовляються спеціальні листівки, відбувається перегляд відеороликів тощо. Такі просвітницькі заходи з учнями проводяться на протязі усього року, що сприяє приверненню уваги молоді та громадськості до вирішення проблем безповоротного зникнення на землі багатьох представників флори та фауни, надає змогу виховувати поважне ставлення до природних багатств, сприяє пропаганді охорони природи, збереження і невиснажливого використання біорізноманіття.

З нагоди Міжнародного дня біологічного різноманіття в сільських бібліотеках  було проведено:
-Екологічні акції «Збережемо красу Землі»,
 «За чистоту навколишнього середовища», «Ми за планету без сміття», «Чисте довкілля – наш вибір».

Щорічне святкування Міжнародного дня біологічного різноманіття –  чудова можливість ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність кожної людини за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Закликаємо усіх ще раз замислитися у день біорізноманіття про необхідність збереження екосистеми.

Гармонія з природою – це гармонія з собою.

Бережімо природу, частинкою якої ми є.

Раїса Отамась