Недогарківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Піщанської громади

Обережно гриби!

Дата: 24.09.2019 12:25
Кількість переглядів: 519

Щорічно, особливо в осінній період, зростає кількість отруєнь дикорослими грибами. Найбільше отруєнь грибами реєструються в Київській, Волинській, Львівській, Вінницькій, Рівненській областях.

За 2018рік в Україні постраждало від отруєння грибами 174 особи, померло 11 осіб. Невтішною є і картина щодо отруєння грибами і серед населення міста Кременчука. За останні 28 років по місту зареєстровано 153 випадки з них 8 закінчилися летально.

Найбільша кількість захворювань спостерігалася в 1990р – 19 випадків, 1995р.- 21 випадок, 1996р.- 30 випадків, 2000 році-16 випадків. Потім кількість офіційно зареєстрованих отруєнь різко зменшилася, були роки коли такі випадки взагалі не реєструвалися (2006, 2008, 2010, 2011рр.) Починаючи з 2012 р. спостерігаємо знову підйом показників випадків отруєння дикорослими грибами серед населення міста. За поточний період 2019 року  та у минулому 2018році випадків отруєння дикорослими грибами не зареєстровано.

Причиною отруєнь є не тільки недостатня обізнаність населення з різними видами грибів (помилкове вживання отруйних грибів замість їстівних), а й їстівних, які змінили свої властивості під впливом певних факторів: збирання їх уздовж автомобільних доріг, в районах розміщення промислових підприємств, діяльність яких спричиняє забруднення навколишнього середовища.

Якщо Ви вирішили йти в ліс на «тихе полювання», обов’язково запам’ятайте і дотримуйтеся таких правил:збирати гриби можна тільки на екологічно чистій місцевості;

не дозволяйте збирати та вживати гриби дітям, бо саме вони першими стають жертвами отруєнь;не збирайте старих, перезрілих або пошкоджених грибів;ніколи не кладіть у кошик грибів яких не знаєте(особливо остерігайтесь пластинчатих грибів);не куштуйте сирі гриби на смак;не беріть гриби, що мають внизу ніжки бульбовидне потовщення,навколо якого є плівчаста оболонка.

Якщо після вживання грибів Ви почуваєтесь погано (нудота,блювота, біль у животі, головний біль, підвищення температури тіла, судоми, галюцинації негайно викликайте «швидку допомогу», до приїзду лікаря необхідно очистити шлунок, викликавши блювоту, необхідно пити  якомога більше рідини.

В якому б обсязі не проводилася санітарно-освітня робота з профілактики отруєньдикорослими грибами (інформування населення через ЗМІ, проведення диктантів в навчальних закладах міста та району,ознайомлення дітей з дикорослими грибами та отруйними рослинами) все ж таки можливість отруєння грибами залежить від свідомості громадян.

 

Лікар з гігієни харчування Кременчуцького МВПЛД

ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» М.А. Кальницька                 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь