Недогарківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Піщанської громади

Бій за майбутнє України

Дата: 29.01.2020 14:27
Кількість переглядів: 544

 Фото без опису Кожного року в кінці січня Україна сумує в скорботній хвилині мовчання за своїми мужніми синами, за майбутнім нації - студентами, що стали в нерівний бій за незалежність своєї держави та поклали за неї свої молоді життя. Ця трагедія сталась на залізничній станції в 5 годинному бою між 4-тисячним підрозділом Червоної Гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. Ця тема більш ніж актуальна ще й тому, що і нині у військових діях на Сході кожного дня гине квіт нації, її ненароджене майбутнє.

 100-річчю цієї знаменної в історії України події було присвячено фільм Олексія Шапарєва “Крути 1918”, основу якого становили спогади Аверкія Гончаренка, сотника армії УНР. Обговорення цього фільму та порівняння його з історичними джерелами того часу відбулося 29 січня в Недогарківській сільській бібліотеці. Після перегляду уривків з фільму читачі, які цікавляться історією та подіями початку ХХ століття при обговоренні вирішили, цей фільм не є реконструкцією історичних подій. Це художній фільм, який насичений різними образами. У титрах фільму історичних консультантів немає. Автори фільму заявляли, що вони не хочуть спілкуватися з істориками, а спиратимуться на спогади.

Бій під Крутами породив колосальну кількість міфів, легенд, домислів різного спрямування, через чималу кількість яких реалії бою почали забуватися.

Тому і молодь, і присутні на обговоренні люди середнього віку вирішили, що краще джерело для вивчення історичної правди - це мемуари та спогади очевидців подій: курсанта військової школи М.Михайлика, деяких бійців студентської сотні, грунтовна праця Д.Дорошенка “Історія України(1917-1923 рр.), нарис Б.Монкевича “Бій під Крутами”, книга В.Зарицького “Крутянська подія”, представлені на тематичній полиці “Героїка трагедії Крут” та доступні в електронному варіанті.

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Матвій Данилюк (1892—1994), єдиний учасник бою під Крутами який дочекався відновлення незалежності України у 1991 році, зустрівши її у селі Ватин Волинської області.

 Якщо трактувати бій під Крутами як один з етапів неоголошеної війни Радянської Росії проти України, а молодих вояків вважати оборонцями української державності, актуальність цієї теми стає очевидною.

 Завідувач Недогарківською бібліотекою Мороз Любов



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь