З турботою про дітей.У їдальні Недогарківського ліцею затверджено меню, у якому враховано рекомендації та стандарти ВООЗ та Європейської агенції з харчової безпеки.
Харчові звички, що формуються у дитинстві, зберігаються і в дорослому віці. Достатня кількість поживних речовин і правильна культура споживання їжі не лише вбережуть дитину від численних хвороб, а й зроблять її бадьорішою і уважнішою.
У їдальні Недогарківського ліцею затверджено меню, у якому враховано
рекомендації та стандарти ВООЗ та Європейської агенції з харчової безпеки.
До меню входять різноманітні каші, салати , запіканки, картопляне пюре. Достатній вибір перших страв(супи, борщ, розсольник). Усе смачне, гаряче і свіже. Діти із задоволенням відвідують їдальню, не забувають дякувати повару і працівникам кухні.
Принагідно зазначимо, що харчування дітей має бути здоровим та збалансованим також поза школою. Ось кілька порад, які допоможуть скласти домашнє меню:
- акцентуйте увагу на овочах і бобових - вони мають бути основою раціону;
- стежте, щоби дитина щодня їла фрукти та ягоди, молочні та кисломолочні продукти, у невеликих порціях - цільнозернові продукти, насіння та горіхи;
- упродовж тижня готуйте рибу (2-3 рази на тиждень) і м’ясо (переважно птиці і кролика);
- мінімізуйте кількість солі та цукру; - для дітей 2-3 г на добу, для підлітків менше 5 г на добу, цукор: 25-50 г на добу включаючи фруктові цукри;
- використовуйте корисні олії (оливкова, кукурудзяна, лляна, гарбузова, горіхова);
- стежте за водним балансом школяра: дитина має отримувати достатньо рідини і пити не за графіком, а орієнтуючись на відчуття спраги.
Оксана Яцик
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)