МАСЛЯНА ЗАВІТАЛА ДО БІБЛІОТЕКИ

Дата: 02.03.2020 14:41

Запашні як на Масляній неділі
Всі млинці смачнющі їли...
млинці рум'яні -
з печі, з жару, непогані.
Без млинців не зладяться
Проводи зими.
Більше жартів, радості
Всім бажаєм ми!

Масляна є одним із найстаріших свят слов’янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту.

З нагоди цього свята, 28 лютого Максимівська бібліотека-філія підготувала і провела для своїх користувачів етнографічні посиденьки «Масляна до нас прийшла, млинців гору принесла».

У ході заходу ведуча Кравченко Любов  розповіла присутнім історію виникнення Масляної, традиції і звичаї її святкування. Кожен день цього тижня має певні особливості та цікаві звичаї. Масляні обряди покликані прогнати зимові холоди, зазвати весну, розбудити природу від сну і повернути людям сонячне тепло. Як кажуть у народі: «Масляна відбулася-весна розпочалася».

Завідуюча Максимівською

сільською бібліотекою                                                                   Л.І.Кравченко