«Мій Шевченко»
Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 206 річницю з дня народження великого українського поета.
Людина, перед генієм якої схиляється світ, велетень духу і співець народної свободи. Поет, драматург, прозаїк, мислитель, історик, етнограф, фольклорист, який залишив велику образотворчу спадщину-понад тисячу творів.
Спільний незвичний захід, присвяченій цій події провели Недогарківська сільська бібліотека та бібліотека ліцею.Спочатку було проведено бліц-опитування різних соціальних верств: вчителів, працівників кухні, учнів різних класів під назвою “Хто для мене Тарас Шевченко?” А потім старшокласники в дискусійному клубі обговорили яким вони бачать великого класика. В інтернеті одинадцятикласники знайшли багато різних матеріалів про осучаснені образи Шевченка, у яких класик постає в невластивих для себе амплуа: байкер, супермен, революціонер…
Тож кожен намалював та захищав свій образ поета. Покутній Максим розповів факти про особисте життя світового класика та про
найпершу його симпатію – Оксану Коваленко. Дівчина була молодша на три роки й мешкала у сусідній хаті. Саме її поет згадав у вірші "Мені тринадцятий минало..."
Стародуб Ростислав повідомив, що насправді Тарас був дуже великим модником, стильно одягався для свого часу, і такий його образ не співпадає з більшістю ілюстрацій, на яких його зображено. Щоб доповнити власне бачення про поета, завідувач сільською бібліотекою Мороз Любов запросила учнів переглянути тематичну полицю “Вросший у вічність, вкарбований у серце України”.
Але яким би мине уявляли для себе Шевченка, щирість автора, його любов до народу, до рідної землі, а також мова, співуча, як пісня і багата, як історія народу, викликають захоплення у різних поколінь українців і по цей день.
Завідувач сільською бібліотекою Мороз Любов
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)