МАГІЧНА СИЛА ІВАНА КУПАЛА У МАКСИМІВСЬКОМУ СІЛЬСЬКОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ
Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується цикл календарних дохристиянських свят - це свято молоді – Купало або Купайло, що з часом, після прийняття християнства, з,єдналося з святом церковним - народження Івана Хрестителя, тому і носить це свято подвійну назву – «Іван Купало».
Купальська обрядовість належить до найдавніших часів. Звичаї ,пісні та обрядові дійства допомагають пізнавати та вивчати культуру, життя, бажання, прагнення наших пращурів.
В різних місцевостях України свято Купала відмічають по-різному. В кожного краю є свої особливості.
За легендами на свято Купала рослини набирають чарівних , лікувальних та цілющих властивостей. Лише в купальську ніч на папороті розцвітає чарівна вогняна квітка щастя . Хто її зірве, той зможе все на світі, дістане без труднощів усі скарби, матиме чудодійну силу робити все рукою, яка зірвала квітку щастя.
Перу багатьох письменників, поетів, науковців належать твори, що висвітлюють історію,шлях становлення та святкування.
Шановні користувачі, Максимівська сільська бібліотека, пропонує вашій увазі книги, що допоможуть вам поглибити знання про це свято.
Бібліотекар Л.І. Кравченко разом з культорганізатором Максимівського СБК Н.Я. Жевнєровою провели майстер клас, плетіння купальських вінків та оберегова лялька із лікарських трав. Лялька-мотанка «Травниця»: духмяна лікарка.
Директор Максимівського СБК Ю.І. Семененко провела он-лайн конкурс «Плетення купальського віночка», присвячений святу «Івана Купала». Перемогла у цьому конкурсі Вероніка Кравченко, також приз глядацьких симпатій отримала Мирослава Сьоря. Вітаємо наших красунь із перемогою!
Директор Максимівського СБК Юлія Семененко
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)