12 серпня 2020 року у Максимівській "Веселці" відсвяткували День квітів

Дата: 12.08.2020 13:20

Як на ті чорнобривці погляну,

бачу матір стареньку,

бачу руки твої, моя мамо,

твою ласку я чую, рідненька.

В рамках святкування Дня незалежності України, культорганізатор Максимівського СБК  Жевнєрова Наталія Яківна завітала з візитом до дитячого садочка с. Максимівка "Веселка", де сьогодні відбулося свято квітів. З розповіддю про символ України – чорнобривці які так щільно ввійшли у життя, культуру та побут українців та стали одним із українських народних символів, який уособлює дитинство, рідну матір і батька, рідну оселю.

Не дивно, що чорнобривці значаться серед квітів, за якими закріпилася слава добрих. Що це значить? В Україні віддавна поширився звичай класти у першу купіль дитини різні ароматичні рослини, промовляючи при цьому побажання. Використовували для цього квіти, які за народними розуміннями давали силу, здоров’я, доброту. Так, у купіль хлопчика, окрім любистка, гілочки дуба, барвінку, туї, живокосту, клали чорнобривець, щоб був чорнобровий.

Скільки народної любові і тепла до цих квітів втілилося у легендах про них. Матері їх завжди ототожнюють з найдорожчим - чорнобровими і кароокими синами, тож чорнобривці для матерів - символ чоловічої сили, святості, чистоти, хлоп’ячої краси й добра.

Художній керівник

Максимівського СБК  Зінаїда Карпич