«Свято Спаса в ДНЗ "Барвінок"

Дата: 17.08.2020 09:38

«Свято Спаса святкуєм, усім радість даруєм»

Колектив  дошкільного  навчального закладу «Барвінок» велику увагу приділяє вихованню у дітей патріотичних почуттів. Реалізації цього завдання сприяє залучення дошкільнят до народознавства, зокрема народних традицій і обрядів. Залучення дітей до підготовки і відзначення свят пробуджує в них любов до рідної землі, до людей праці, інтерес до природи рідного краю.

14 серпня в дошкільному закладі було проведено свято народного календаря - Маковея. Цього дня у церквах освячують воду, квіти, мак. Напередодні свята вихователі розповідали дітям про розмаїття рослинного світу, використання його для лікування, як оберегу від чужого, лихого, про традиції відзначення свята Маковея в рідному селі. На Маковея в кожній оселі мав бути букет квітів, в якому обов’язково присутні голівки маку. Такий букет називався «маковійкою» і до нього ще клали чорнобривці, васильчик, колоски пшениці, різні трави, які в народі називаються зіллячком (м’ята, чебрець, полин, звіробій). Складання «маковійчиків» викликало у дітей велике захоплення та інтерес. Малята намагались самостійно підібрати квіти, гарно розмістити їх, помилуватися багатством кольорів та запахів.

На ігровому майданчику в дошкільному закладі вихованці охоче грались у народні ігри, дякували сонечку за літнє тепло, адже прийшов Спас – пішло літо від нас. Кухарі за бабусинами рецептами напекли коржиків, приготували мед, щоб діти ласувалися, зростали здоровими, щоб у кожній родині була злагода, мир.