Максимівчани вшанували пам'ять загиблих захисників України

Дата: 31.08.2020 13:30

Максимівчани приєдналися до загальнодержавних заходів

з відзначення Дня пам’яті  захисників України

В Україні офіційно відзначали День пам’яті загиблих захисників - бійців, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої Вітчизни. Президент України Володимир Зеленський вибрав Днем пам’яті загиблих захисників дату 29 серпня, оскільки того дня 2014 року на Сході України, в Іловайську загинула найбільша кількість українських військових. Саме в той час поспіли соняхи, але там тривали запеклі бої та полягло багато солдатів. Тому Cонях став символом скорботи по полеглим воїнам на Донбасі.

Урочистий захід до Дня пам’яті захисників України  в Максимівці було  проведено  біля меморіальної дошки, яка встановлена на вході Максимівського ліцею, загиблому в зоні АТО односельчанину, захиснику України, Крівченко Сергію Федоровичу. На заході були присутні: староста села Перешило М.М., директор Максимівського ліцею Остаповець Л.П., працівники Максимівського сільського будинку культури.

Присутні поклали квіти до меморіальної дошки та на могилі загиблого односельчанина.

О 10.00,  разом з усією Україною, вшанували пам'ять військових,  які загинули в Іловайському котлі, та всіх загиблих українських патріотів,    які боролися та віддали своє життя за Батьківщину, загальнонаціональною хвилиною мовчання.

На Будинку культури, старостаті, ліцеї, в знак вшанування пам'яті загиблих, було приспущено прапор України.

Працівники Максимівського СБК долучилися  до Всеукраїнської акції "Сонях пам'яті". Культорганізатор Н. Я. Жевнєрова, виготовила СОНЯХИ, які були прикріплені до меморіальної дошки Крівченко С.Ф., та яскравіли на одежі учасників всеукраїнської Хвилини Мовчання. Виготовили інформаційний стенд, який могли бачити жителі села, перехожі.

Дякуємо культорганізатору Жевнєровой Н.Я.  за чудові квіти - соняхи!

Вічна слава героям!

Художній керівник Карпич З.В.