Біль і скорбота твоя, Україно!
Ми — атомні заложники прогресу
Вже в нас нема ні лісу
ні небес
Так і живем
од стресу і до стресу
Абетку смерті маємо — АЕС... Ліна костенко
26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС. Жахлива аварія призвела до радіоактивного опромінення величезної кількості людей, до забруднення води й довкілля.
Час летить швидко, але наслідки аварії дають про себе знати. Ми повинні на всіх рівнях влади – і на державному, і на місцевому – докладати зусиль для того, щоб більше не допустити такої страшної аварії, вживати заходів, аби забезпечити соціальний захист постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, родин ліквідаторів, яких уже немає з нами.
Сьогодні усі ми вшановуємо пам'ять тих, хто поклав життя у боротьбі з радіацією. Згадаємо пожежників, міліціонерів, військових, авіаторів, енергетиків... Ці герої за покликом серця у перші дні прибули до Чорнобиля і практично голими руками закрили жерло зруйнованого реактора. Вони врятували світ від значно масштабнішої катастрофи і ми вдячні їм за це. Вічна їм пам'ять.
Також ми вшановуємо героїв-ліквідаторів, які, на щастя, перебувають з нами. Дорогі учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи! Ви врятували Україну і світ від страшної біди. Схиляємо голови перед вашою мужністю, почуттям обов'язку та відданістю Україні. Зичимо доброго здоров'я, родинного затишку та благополуччя.
У звязку з 30 роковинами Чорнобильської катастрофи було проведено ряд заходів в закладах освіти та культури: фото виставки "Вони рятували Чорнобиль", книжкові виставки, години пам'яті на яких герої поділилися спогадами, згадали своїх побратимів.
Зі словами вдячності та шани до учасників зібрання звернулася Недогарківський сільський голова Пащенко В.К.