Будьте обережні на воді влітку!

Дата: 22.06.2017 16:26

Будьте обережні на воді влітку!

Найбільш корисний відпочинок влітку - це відпочинок на воді. Але відпочиваючи, завжди треба пам’ятати про безпеку.

Випадки, різні, але наслідки жахливі - гинуть люди. Тож, щоб не трапилось біди, навіть той, хто вміє добре плавати, повинен постійно бути обережним, уважним, дисциплінованим, і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Купатися треба у призначених для цього місцях, на обладнаних пляжах. Інакше можна отримати травми ніг, які пов’язані з засміченням дна водойми скляними і металевими предметами. Тим більше не можна пірнати в незнайомих місцях. Діти до 12 років допускаються в воду тільки у супроводі дорослих.

На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кіс, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. У таких випадках можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

Існують правила безпечної поведінки на воді. До них належить заборона запливати за буйки, не пірнати у незнайомих місцях, не випливати на судновий хід і не наближатися до суден, не гратися у воді (тягнути когось за ноги під воду, робити захвати шиї, тощо), не плавати на надувних матрацах,  не заходити у воду у нетверезому стані.

Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Човен, що перекинувся, добре тримається на воді, отже треба зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега.

Потрапивши під пліт, або вітрило човна, що перекинулися, ні в якому разі не можна заплющувати очі. Варто плисти в тому напрямку, відкіля надходить світло.

Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє плавати, підтримувати його на плаву.

Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого; спасти вплав одночасно кількох людей неможливо.

Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він повинен вміти управляти судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

Причиною загибелі людей на воді можуть бути вири, що затягують навіть досвідчених плавців, підводні плини, які паралізують волю людини, що пливе; водорості, що сковують рухи плавця.

У швидкій річці можна потрапити у сильну течію. Вона підхоплює плавця і починає безладно нести. Непосильна боротьба з течією може вкінець виснажити сили плавця. Тому розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині, повільно наближаючись до берега. У випадку, якщо плавець опинився у воді під час сильного пориву вітру, він не зможе вийти з води. У таких випадках необхідно обрати найбільш сильну попутну хвилю, наблизитися на ній до берега і вибігти на нього.

Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією.

Як уникнути трагедії на воді:

1.     Правильний вибір і обладнання місць для купання.

2.     Навчання дорослих і дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах.

3.     Постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих!

4.     Купатися у світлу частину доби, у спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18°, повітря не нижче +24°.

5.     Уникайте води зі швидкою течією.

6.     Купатися краще там, де є рятувальні служби.

7.     Особливо слідкуйте за дітьми, їхня поведінка у воді непередбачувана.

8.     Переохолодження – головна причина трагічних випадків.

На морі

1.     Зважайте на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду.

2.     Не намагайтеся плисти проти хвилі.

3.     Не запливайте за буйки!

Основною причиною загибелі людей на воді є страх

У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, із самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік  холодної води. Тоді починає зводити ноги. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Виконавчий комітет Недогарківської сільської ради