Недогарківська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Піщанської громади

Новини

Дата: від до Скинути

Обережно гриби!

Обережно гриби!

Щорічно, особливо в осінній період, зростає кількість отруєнь дикорослими грибами. Найбільше отруєнь грибами реєструються в Київській, Волинській, Львівській, Вінницькій, Рівненській областях.

12:25 24.09.2019

ЯКЩО ВИ ЗАБУВАЄТЕ, КУДИ ПОКЛАЛИ КЛЮЧІ, – ЦЕ ЩЕ НЕ ХВОРОБА. Але якщо ви не знаєте, що потрібно робити з ключами, для чого вони призначені, – ось це вже проблема. 21 вересня – Міжнародний день поширення інформації про хворобу Альцгеймера.

ЯКЩО ВИ ЗАБУВАЄТЕ, КУДИ ПОКЛАЛИ КЛЮЧІ, – ЦЕ ЩЕ НЕ ХВОРОБА. Але якщо ви не знаєте, що потрібно робити з ключами, для чого вони призначені, – ось це вже проблема. 21 вересня – Міжнародний день поширення інформації про хворобу Альцгеймера.

Хвороба Альцгеймера – це один із різновидів старечої деменції. Діагностується практично у 50% людей старше 85 років. У деяких випадках зустрічається і так званий «ранній» Альцгеймер – до 65 років. Ця недуга є ознакою патологічних змін у головному мозку, які з часом тільки прогресуватимуть. Саме тому лікарі закликають звертати увагу на поведінку літніх членів родини. І за наявності таких поведінкових симптомів, як проблема з пам’яттю, часті напади поганого настрою, послаблення інтересу до зовнішнього світу тощо, негайно звертатися за медичною допомогою до фахівців.

09:04 23.09.2019

Новини Максимівського ліцею

Новини Максимівського ліцею

Продуктивно і цікаво у Максимівському ліцеї пройшов тиждень протидії булінгу. На засіданні учнівського самоврядування активні і небайдужі учні обговорили основні кроки, щоб зупинити та попередити випадки булінгу в учнівських колективах. Класними керівниками були проведені змістовні години спілкування. На тренінгу "Конфлікт, насильство чи булінг - як розпізнати та попередити" учні 8 класу навчилися розпізнавати та запобігати таким негативним явищам. У шкільній бібліотеці була організована тематична виставка.

08:54 23.09.2019

Про вакцинацію проти сказу

Про вакцинацію проти сказу

Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, за якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується - смертю. Людина заражається під час укусу, або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини. Вірус сказу дуже чутливий до дії ультрафіолетових і прямих сонячних променів ,висушування, гине миттєво при звичайних режимах пастеризації, кип’ятінні, 45-70% спирту, мильного розчину, 5 % йод вбиває вірус на протязі 1 хвилини. В слині вірус зберігається 1 добу, в замороженому стані 75 днів, в гліцерині до 90 днів. Потрапивши до рани, він може зберігатися від кількох годин до кількох тижнів, тут він доторкується до нервових закінчень і починає рухатися до ЦНС, де розмножується у нейронах. Після нагромадження в ЦНС починається відцентровий рух до слинових і очних залоз. Інкубаційний період від 7 днів до року і навіть більше. Поширюють сказ у природі – лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі собаки. Захворівши, дикі тварини перестають боятися людей, навіть удень можуть забігати у населені пункти, нападати на людей або тварин. Сказ у собак. Хвора тварина стає пригніченою лежить, втрачає апетит, до води байдужий – гідрофобії немає. Наприкінці другого дня виникає неспокій, собака намагається сховатися в куток (під ліжко в будку), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети. Може тікати з дому –до 50 км. за день,  нападає на людей. Період збудження триває 3-4 дні, гине - на 6-8 день хвороби. Це класична картина. Але за будь якого випадку поведінка тварини змінюється, що має насторожити господаря. Найчастіше сама собака стає причиною зараження людини, тому що живе в оточенні людей. Прищеплений собака, якщо його покусала хвора тварина, не є джерелом зараження в нього не виникає агресивності, бажання кусати  не виділяється слина, вірус сказу в слині відсутній. Набагато частіше в Україні реєструється сказ котів. Останніми роками сказ котів є джерелом зараження кожної третьої людини хворої на сказ. У котів сказ має значно гостріший перебіг. Перші ознаки: наростаючий неспокій, збудження, хриплий голос, переляканий погляд, агресивна, нападає, уникає господарів. Під час нападу її важко відірвати від рани через спазм жувальних м’язів. Рани глибокі, краї їхні злипаються і важко піддаються обробці. Це характерне і для укусів лисиць. У худоби – рев, сильне слиновиділення, статевий потяг, за паралітичної форми – тихий сказ. Вівці, кози, свині, коні хворіють на буйну форму сказу. Становлять небезпеку укуси кажанів, за останні 20 років в Україні померло двоє дітей.

08:55 17.09.2019

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь