12:25 24.09.2019
Новини
Щорічно, особливо в осінній період, зростає кількість отруєнь дикорослими грибами. Найбільше отруєнь грибами реєструються в Київській, Волинській, Львівській, Вінницькій, Рівненській областях.
«Максимівському роду нема переводу»
Ніби сонце ясне, як той цвіт калини, Роде мій прекрасний, пісне солов’їна.12:09 24.09.2019
Хвороба Альцгеймера – це один із різновидів старечої деменції. Діагностується практично у 50% людей старше 85 років. У деяких випадках зустрічається і так званий «ранній» Альцгеймер – до 65 років. Ця недуга є ознакою патологічних змін у головному мозку, які з часом тільки прогресуватимуть. Саме тому лікарі закликають звертати увагу на поведінку літніх членів родини. І за наявності таких поведінкових симптомів, як проблема з пам’яттю, часті напади поганого настрою, послаблення інтересу до зовнішнього світу тощо, негайно звертатися за медичною допомогою до фахівців.
09:04 23.09.2019
Продуктивно і цікаво у Максимівському ліцеї пройшов тиждень протидії булінгу. На засіданні учнівського самоврядування активні і небайдужі учні обговорили основні кроки, щоб зупинити та попередити випадки булінгу в учнівських колективах. Класними керівниками були проведені змістовні години спілкування. На тренінгу "Конфлікт, насильство чи булінг - як розпізнати та попередити" учні 8 класу навчилися розпізнавати та запобігати таким негативним явищам. У шкільній бібліотеці була організована тематична виставка.
08:54 23.09.2019
Відповіді на «всі» питання, що виникають в зв’язку із появою сцени у центрі с. Недогарки
До Вашої уваги відповіді та роз’яснення на найбільш поширеніші запитання, що виникають останнім часом у мешканців громади.13:28 17.09.2019
Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, за якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується - смертю.
Людина заражається під час укусу, або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини. Вірус сказу дуже чутливий до дії ультрафіолетових і прямих сонячних променів ,висушування, гине миттєво при звичайних режимах пастеризації, кип’ятінні, 45-70% спирту, мильного розчину, 5 % йод вбиває вірус на протязі 1 хвилини. В слині вірус зберігається 1 добу, в замороженому стані 75 днів, в гліцерині до 90 днів. Потрапивши до рани, він може зберігатися від кількох годин до кількох тижнів, тут він доторкується до нервових закінчень і починає рухатися до ЦНС, де розмножується у нейронах. Після нагромадження в ЦНС починається відцентровий рух до слинових і очних залоз. Інкубаційний період від 7 днів до року і навіть більше.
Поширюють сказ у природі – лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі собаки. Захворівши, дикі тварини перестають боятися людей, навіть удень можуть забігати у населені пункти, нападати на людей або тварин.
Сказ у собак. Хвора тварина стає пригніченою лежить, втрачає апетит, до води байдужий – гідрофобії немає. Наприкінці другого дня виникає неспокій, собака намагається сховатися в куток (під ліжко в будку), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети. Може тікати з дому –до 50 км. за день, нападає на людей. Період збудження триває 3-4 дні, гине - на 6-8 день хвороби. Це класична картина. Але за будь якого випадку поведінка тварини змінюється, що має насторожити господаря.
Найчастіше сама собака стає причиною зараження людини, тому що живе в оточенні людей. Прищеплений собака, якщо його покусала хвора тварина, не є джерелом зараження в нього не виникає агресивності, бажання кусати не виділяється слина, вірус сказу в слині відсутній.
Набагато частіше в Україні реєструється сказ котів. Останніми роками сказ котів є джерелом зараження кожної третьої людини хворої на сказ. У котів сказ має значно гостріший перебіг. Перші ознаки: наростаючий неспокій, збудження, хриплий голос, переляканий погляд, агресивна, нападає, уникає господарів. Під час нападу її важко відірвати від рани через спазм жувальних м’язів. Рани глибокі, краї їхні злипаються і важко піддаються обробці. Це характерне і для укусів лисиць.
У худоби – рев, сильне слиновиділення, статевий потяг, за паралітичної форми – тихий сказ.
Вівці, кози, свині, коні хворіють на буйну форму сказу.
Становлять небезпеку укуси кажанів, за останні 20 років в Україні померло двоє дітей.
08:55 17.09.2019
61, 64 та 88 – це повинен знати кожний мешканець Недогарківської громади !
61, 64, 88 – це не якась новомодна мантра, не закодоване послання зі Всесвіту, не нові ціни на комунальні тарифи...12:55 16.09.2019
Чим живеш, Максимівський ліцею?
.09:20 16.09.2019
Запрошуємо на ярмарок вакансій
.13:53 13.09.2019
Увага! Термінове повідомлення для мешканців громади
Шановні мешканці громади!13:50 13.09.2019